Дана 9.10.2009. године одржан је јесењи крос у нашој школи. Учешће су узели ученици од првог до осмог разреда. Сви су се показали као одлични атлетичари, али неко је ипак морао да буде први.

Ученици првог разреда трчали су на 100м. Од девојчица прва је била Димитријевић Јована, друга - Јанковић Милица, док је као трећа кроз циљ прошла Бучановић Александра. Од дечака, први је кроз циљ прошао Илић Матеја, одмах за њим – Биришић Мартин, а трећи је стигао Стешић Петар.

Ученици другог разреда тркали су се на 200м. Прва међу девојчицама је била Ђорђевић Анита, друга – Стефановић Ирена, а треће место је освојила Стешић Јелена. Од дечака прво место је освојио Божиновић Марко, други је био Журкић Вељко, а трећи Дурлић Никола.

Ученици трећег разреда одмеравали су снагу на 300м. Најбржа девојчива је била Јовановић Ирена, друга је стигла Златић Виолета, док је треће место освојила Ивановић Ивана. Најбржи међу дечацима био је Грујић Вељко, други је стигао Илић Милан, а треће место је заузео Брјазовић Александар.

Ученици четвртог разреда трчали су на 400м. Најбржа девојчица била је Траиловић Марија, друга је била Балановић Милица, а трећа Брјазовић Љиљана. Од дечака је први прошао кроз циљ Степановић Милан, други је био Руцић Никола, док је трће место освојио Стешић Дарко.

Међу девојчицама петог разреда најбрже је трчала Балановић Милена, друга је била Сурдуловић Јелена, док је трећа на циљ стигла Балановић Аница. Најбржи међу дечацима био је Макуловић Лазар. Други је кроз циљ прошао Петровић Крста, док је треће место заузео Цокић Верољуб.

Шести разред је такође показао такмичарски дух; Од девојчива најбржа је била Катић Александра, друга је стигла Макуловић Милица, а треће место је заузела Марковић Сунчица. Филиповић Јовица је био најбржи шестак. Други је стигао Макуловић Стефан, док је трећи био Репеђић Андрија.

У седмом разреду најбржа девојчица је била Војводановић Виолета, друга је кроз циљ прошла Флорић Антонела, а трећа је била Стешић Марија. Дечаци су такође били брзи и најбржи међу њима је био Пауцић Александар. Други је стигао Крчмаревић Младен, а трећи Барбуловић Душан.

Најбржа девојчица у осмом разреду је била Степановић Миљана. Одмах за њом је стигла Барбуловић Јелена, а трећа Штирбановић Сандра. Најбржи међу дечацима је био Катић Урош, други је кроз циљ прошао Пистолић Зоран, а треће место је освојио Адамовић Влада.